Prejsť na obsah

Dom veľkej Madony

Niet divu, že majiteľkou najluxusnejšieho domu je aj Madonna. V roku 2001 kúpila kaštieľ Ashcombe od fotografa celebrít Cecila Beatona za 9 miliónov dolárov. Výzdobu tohto nádherného domu kedysi robil sám Salvador Dalí. Kaštieľ veľkej popovej divy je obklopený nádhernými poľovníckymi lesmi, ktoré sú tiež majetkom Madony.

 

Kaštieľ Marka Wahlberga

Ďalšie sídlo mimoriadnej krásy postavil Mark Wahlberg. Je určený pre celú jeho rodinu. Vedľa jeho súkromného pozemku je veľký bazén s vodnými atrakciami, navyše Wahlberg vybudoval tenisový kurt. Dizajn tohto domu je veľmi zaujímavý. Dom celebrít je zo všetkých strán obklopený panenskou prírodou. Kaštieľ Marka Wahlberga je postavený na kopci s výhľadom do údolia.

 

Najkrajšie domy – Hodnotenie krásnych domov

Zo všetkých krásnych a najmä vynikajúcich domov celebrít bolo zostavených viac ako jedno hodnotenie. V jednej z najnovších možností je na prvom mieste kaštieľ Johna Travoltaa na Floride. Navonok to pripomína malé letisko, keďže vedľa domu stojí hercov vlastný Boeing a ďalšie malé lietadlo. Kaštieľ úspešne kombinuje tri architektonické štýly.

 

Druhú líniu zaujalo sídlo Celine Dionovej. Navonok to vyzerá ako nezvyčajne krásny domček pre bábiky. Na pozemku pri dome sa nachádza niekoľko bazénov a tobogánov. Speváčka najradšej trávi čo najviac času vo svojom elegantnom sídle a užíva si jeho atmosféru. Rozloha budovy je tri tisíc metrov štvorcových.

 

V Montecito, v dubovom háji, sa na ploche viac ako štrnástich hektárov nachádza sklenený dom. Zaberá tretie miesto. Navrhol ho pre seba slávny architekt Steve Herman. Kaštieľ bol postavený v štýle modernizmu zo sklenených priehľadných odolných panelov.

Megan Ellison vlastní modernú pevnosť posadenú na vrchu s nádherným výhľadom na Los Angeles – toto je štvrtá pozícia.

Na piatom mieste je kaštieľ „Lily Flower“. V USA je považovaný za najkrajší. Toto sídlo je kópiou paláca vo Versailles od Ľudovíta XIV. Má malý hotel, gymnastické a tanečné sály, kino s päťdesiatimi miestami na sedenie.

 

Joel Horowitz je vlastníkom sídla Tranquility Mansion. Táto budova sa nachádza na šiestom mieste v hornej časti. Horowitz si ho postavil sám na pokojnom mieste pri jazere v Nevade. Celková plocha kaštieľa je tisíc osemsto metrov štvorcových. Má kino, krytý bazén, deväť spální. V blízkosti Tranquility sú dve golfové ihriská a súkromné ​​jazero.

Na siedmom mieste je dom Oprah Winfreyovej v Santa Barbare. Už viac ako rok púta zvýšenú pozornosť. Gianni Versace je bývalým majiteľom domu, ktorý dnes zaujíma ôsmu pozíciu v hornej časti. Nový majiteľ tohto kaštieľa ho hodlá premeniť na drahý hotel so zachovaním všetkých dekoratívnych prvkov, ktoré tam boli počas života veľkého módneho návrhára. Takými prvkami sú fresky, mozaikové podlahy, zlatá výzdoba kúpeľní, jedinečný mozaikový bazén.

David McMurtry je majiteľom futuristického sídla, ktoré je na deviatom mieste v rebríčku najkrajších domov. Bol postavený neďaleko Londýna v roku 2000. Jeho tretia časť je ukrytá pod zemou. Celková plocha budovy je dvetisíc sedemsto metrov štvorcových. Vrch dopĺňa Flinstonov dom. Vlastní Dick Clark. Nezvyčajný kaštieľ postavili vedľa prírodnej rezervácie a pripomína horský útvar. Má len dvestotridsať metrov štvorcových. Dom v štýle Flinstonovcov je dnes na predaj.

Najkrajší dom na svete dnes

Najkrajší na svete je uznávaný ako úžasný dom s názvom „Faling Water“, postavený v americkom štáte Pensylvánia v roku 1937 pre rodinu Kaufman. Architektom budovy je Franco Lloyd Wright. Hlavnou myšlienkou tohto kaštieľa je únik z mesta a návrat k prírode. Vila je postavená nad korytom rieky Bear Run a stojí na železobetónových doskách. Priamo pod domom je malý vodopád. Takáto nezvyčajná práca architekta inšpirovala mnohých k vytvoreniu ďalších nezvyčajných sídiel.

Samozrejme to nie je všetko čo nám dnešný svet realít ponúka, preto sme Vám dnes priniesli len malú časť z týchto skvostných diel. Veríme, že sa Vám tento článok páčil a bol pre Vás inšpiráciou, tak ako je inšpiráciou pre nás.